У створенні високоякісної продукції приймає участь кожна деталь виробу. Якщо камінна топка виконана із елементів та деталей високої якості, то і сама вона буде якісною. На прикладі чеських камінних топок Hoxter ми розглянемо, як виглядає та влаштована надійна, технологічна, якісна камінна топка.

Компанія Hoxter розробила широкий модельний ряд камінних топок, які призначенні як для конвекційних, так і для теплоємких камінів. Матеріали та міцна конструкція камінних топок Hoxter розрахована на те щоб витримувати тривалі теплові навантаження в даних технологіях. Топки Hoxter працюють по принципу подового горіння. Всередині топки немає колосникової решітки, дрова кладуться прямо на дно. Особливістю топок подового горіння являється те, що велика частина енергії яка виділяється в процесі горіння, залишається всередині камери. Відповідно у топці відбувається підвищення температури. Висока температура у свою чергу сприяє збереженню чистого скла, допалювання газів які виділяються та підвищенню ККД. Золи при цьому утворюється мало, тому таку топку можна чистити рідше, ніж з колосниковим горінням. Золу не видаляють з топки повністю, що скорочує час наступного розпалювання каміна.

Правильне регулювання подачі повітря і спалювання сухої деревини дозволяє склу довго залишатись чистим. Для топок Hoxter характерне чисте скло та чисте горіння: цього можна домогтися тільки завдяки високим температурам в топковій камері і особливій подачі повітря на горіння. Якість, надійність і міцність конструкції камінних топок Hoxter забезпечуються елементами, про які ми і поговоримо у цій статі.

Подвійне скління

Дверцята топок Hoxter сконструйовані для застосування подвійного скління, яке покращує ізоляційні властивості, зменшує кількість тепла що передається через дверцята у приміщення та цим самим дозволяє уникнути перегрівання приміщення. Можна тривалий час знаходитись перед каміном, не відчуваючи дискомфорту від спеки. При подвійному склінні підвищується температура в самій камері, що позитивно впливає на процес горіння, чистоту оглядового скла і на ефективність нагріву акумуляції, якщо вона є. Компанія Hoxter є унікальним виробником на європейському ринку, який пропонує топки з подвійним склом навіть у кутових версіях. Отже, це запобігає перегріванню в приміщеннях із меншими потребами в енергії. У 2012 році компанія Hoxter першою представила скло для кутових топок, де обидва скла є цільногнутими.

Корпус топки

Корпуса камінних топок Hoxter виконанні з листів жаростійкої сталі марки Р265 GH товщиною 4-5 мм, що використовується для виготовлення конструкцій, працюючих під високим тиском при високих температурах. При цьому корпуса топок – з посиленими ребрами жорсткості. Саме тому топки Hoxter можуть працювати при високих температурних режимах довгий час. Всі топки Hoxter сертифіковані для роботи в закритій системі каміна.

Механізм дверцят

Плавність ходу, безшумність та легке підняття дверцят забезпечується жаростійкими роликами, які переміщуються по профілям, виготовлених із жаростійкої сталі. Точна робота механізму гарантується навіть при високих температурах, так як ролики стійкі до температури у 350°C. За допомогою механізму дверцята притискаються до корпусу топки з силою до 250 Н. таким чином досягається висока герметичність.

Подача повітря

Чистота скла в топках Hoxter досягається за рахунок високої температури та особливої подачі повітря. Подача повітря на горіння відбувається наступним чином: первинна подача – це 20% холодного повітря подається по всьому периметру рамки знизу дверцят для розпалу каміна та на підтримку горіння. Вторинна подача - це 80% вже підігрітого повітря подається по всьому периметру рамки зверху дверцят на скло для обдуву скла та для горіння. Ця подача забезпечує ефект красивого полум’я по всьому периметру топки.

Футерування

Топкова камера оснащена теплоакумуляційним шамотним футеруванням бренду Wolfshoher Tonwerke, яка в змозі підтримувати у топці дуже високі температури, підвищуючи тим самим ефективність процесу горіння. Для розширення можливостей використання топок Hoxter в різному дизайні шамотне футерування може бути як натурального світло-пісочного кольору, так і темною по всій своїй масі, на вибір покупця.

Фарба

Компанія Hoxter використовує для фарбування камінних топок дуже якісну німецьку термостійку фарбу UHT-HYDRO 600, яка висихає одразу після нанесення її на виріб при кімнатній температурі, не дає випаровування та запах (не обгорає) при першому розпалі камінної топки, а також стійка до механічних пошкоджень.

Камінні топки Hoxter зарекомендували себе як високоякісний, надійний безпечний, технологічний продукт, комфортний, простий в експлуатації та відповідає всім європейським стандартам. В нашому стаціонарному магазині у місті Хмельницький ви зможете побачити працюючий камін компанії Hoxter. Що дозволить вам об’єктивно оцінити якість та технологічність цих камінних топок.

Читайте також: