• Головна
  • Статті
  • На якому етапі будівництва будинку варто замислитись про камін?

Перш за все, слід визначитися з типом каміна: адже еволюція торкнулася камінів вже досить давно, і їх асортимент тепер не обмежується дров'яними моделями. Різні типи камінів мають різні характеристики, тому вимагають абсолютно різного підходу.

Дров'яний камін

Це класика, але саме вона вимагає максимальних зусиль при монтажі. Дров'яний камін зазвичай має чималу вагу, через що не завжди відповідає нормі навантажень на підлогу або міжповерхове перекриття. Друга складність - димохід дров'яного каміна може бути виведений тільки вертикально, тому його не поставиш на першому поверсі п'ятиповерхового будинку.

В ідеалі про встановлення дров'яного каміна необхідно задуматися на стадії проектування будинку. В цьому випадку ви сплануєте кімнату згідно своїх побажань, вибравши максимально вигідне місце для каміна. Це дасть Вам можливість, вже на перших стадіях будівництва закласти необхідні комунікації. Що в подальшому дасть змогу заощадити кошти. Також дасть можливість обрати з кількох варіантів димоходу. Грамотно спланований, камін може обігрівати відразу кілька суміжних кімнат будинку.

Будівництво каміну в готовому будинку звичайно теж можливо, але скоріш за все Ви вже будете обмежені у виборі місця та моделі топки, бо змонтувати камін зможуть вже лише у строго визначених місцях, де є можливість вивести димар через дах та змонтувати систему притоку повітря.

Зведення димоходу каміна в приватному будинку має бути закінчено до моменту спорудження перекриття на поверсі. У крайньому випадку мають залишити для нього відповідне місце. Без передбачених отворів для виведення димоходу складність та ціна робіт суттєво зросте.

Закінчення монтажних робіт по каміну має відбутися раніше закінчення оздоблювальних робіт в кімнаті. Щоб все мало цілісний та естетичний вигляд.

Якщо підсумувати, то будівництво дров'яного каміна теоретично можливо на будь-якій стадії будівництва приватного будинку, але практично чим раніше ви задумуєтесь про це, тим дешевше будуть ваші витрати на камін, і тим більше шансів розташувати його там, де вам хочеться, а не де залишається місце. Ідеал - готовий проект будинку з уже передбаченим каміном. У квартирі ж камін повинен бути передбачений планом будинку, і можливий тільки на верхніх поверхах.

Біокамін

Це найпростіший варіант, тому як монтажних робіт не вимагає зовсім (окрім варіантів коли плануєте помістити його у нішу). Замислюватися про біокамін можна на тій стадії будівництва будинку, коли ви в ньому вже живете, і вам холодно. Єдино можливий етап проектування - враховуйте, щоб камін за розміром пройшов по сходовій клітці і в дверний проріз, так як вам доведеться його вносити (можливо, на верхній поверх) і ставити в будинку.

Електрокамін

Електричні каміни зазвичай не розраховані на обігрів приміщення - їх завдання полягає в оздобленні. Це звичайно не справжній вогонь, але має свої переваги. Вони невибагливі, можуть встановлюватися в кімнаті на ваш вибір, функціонують безшумно, але при виборі таких моделей потрібно враховувати збільшення витрат на електроенергію.

Хороший проект будинку з каміном вимагає грамотних фахівців. Наші проектувальники допоможуть вам вписати в проект будинку, що будується камін максимально раціонально, а також нададуть допомогу з оформленням супутньої документації, необхідної для установки каміна у квартирі чи приватному будинку.

Каталог камінів придбати можна тут: https://kamin-center.com.ua/kamini/

Читайте також: